УКР | РУС

  • (097) 442-05-92 (066) 149-65-49

Особливості весільної відеозйомки

Сьогодні весільна відеозйомка - це вже не просто репортажна зйомка, адже зараз до неї пред'являють дуже високі вимоги. Сьогодні весільну відеозйомку відрізняють наявність сюжету, попередньо складеного індивідуально сценарію, продуманий антураж, художні та стилістичні рішення і т.д. Ось чому вже зараз можна з упевненістю сказати, що весільна відеозйомка - це мистецтво.
Взагалі, процес весільної відеозйомки можна розділити на два основних аспекти - репортажна та постановочна відеозйомка.
Репортажна і постановочна весільна відеозйомка

Репортажна весільна відеозйомка - відображення подій весілля та їх детальна фіксація.

Постановочна весільна відеозйомка - це її творча складова. У разі постановочної відеозйомки заздалегідь продумуються і підбираються кадри, в яких пропонується взяти участь нареченому і нареченій. Як правило, постановочна весільна відеозйомка проводиться під час зборів нареченої і нареченого, а також під час прогулянки. Причому дуже важливо запланувати якомога більше часу на прогулянку. В ідеалі на прогулянку слід відводити від трьох до п'яти годин.


В результаті грамотно продуманою постановочної і репортажу весільної відеозйомки можна отримати якісний документальний фільм і відеокліп.
Весільний відеокліп

Кліп-версія весілля з кожним днем стає все популярнішим і популярнішим, адже вона більш емоційна і дає можливість повністю перейнятися атмосферою самого головного дня у вашому житті. У кліп-версію весілля включаються лише найважливіші та найяскравіші моменти дня весілля. Такий кліп можна буде потім з гордістю показувати друзям і знайомим. Звичайна весільна відеозйомка далеко не завжди може на належному рівні підкреслити всю урочистість моменту. А весільний кліп за всіма законами жанру може містити зав'язку, кульмінацію і розв'язку.

Що стосується відеозйомки весільного кліпу, то тут молодятам, перш за все, необхідно визначитися зі стилем весільної відеозйомки. Це може бути весільна відеозйомка в романтичному стилі (повільні кадри, спокійна музика), або ж більш динамічна, весільна відеозйомка в стилі Trash the dress (треш), а може бути і відеозйомка, в якій змішані ці стилі. Все залежить від ваших уподобань і від обраної вами музики. До підбору музики потрібно поставитися дуже серйозно, адже від темпу музики залежить стиль весільної відеозйомки і настрій всього весільного відео.
Документальний весільний фільм


Документальний весільний фільм знімається в стилі репортаж і включає відеозйомку найважливіших моментів весілля, таких як церемонія одруження, вінчання, перший танець, феєрверк, розрізання торта, також включає відеозйомку гостей, конкурсів під час розважальної програми заходу і т.д.


 

Обладнання для весільної відеозйомки

Перш за все, це професійні відеокамери та системи їх стабілізації. Наприклад, дуже часто можна зустріти такий термін як Стедікам (Steadicam). Головне достоїнство зображення, яке дає Стедікам, полягає в тому, що воно максимально наближене до звичної для кожного з нас зображенні сприйняття світу. Система стабілізації згладжує рух камери. Глядачеві на екрані пропонують динамічну картинку такою, якою б він побачив її в життя. І таке бачення абсолютно не схоже на відеозйомку з рук. Операторські рейки, візок, Стедікам - це способи створення максимально комфортного кінозображення для глядача. Основа якісної професійної весільної відеозйомки - стабільне зображення. Нестабільність кадру - властивість, що характеризує практично будь-яку любительську відеозйомку.

Система стабілізації Стедікам дає можливість оператору вільно рухатися при весільної відеозйомки, не побоюючись за нестійкість камери, змазування або «тремтіння» кадру. Стедікам забезпечує постійний горизонтальний і вертикальний баланс камери, дозволяючи знімати чіткі і витончені кадри при русі навколо об'єкту, що знімається, ходьбі вниз і вгору по сходах, паралельному переміщенні за об'єктом, що рухається, русі по нерівній місцевості і навіть бігу.Весільна відеозйомка HDSLR камерою

Останнім часом дуже популярною стає весільна відеозйомка HDSLR камерами. Це не дивно, адже HDSLR камери мають ряд переваг над звичайними камерами. По-перше, HDSLR камери оснащені змінною оптикою, що дає можливість отримувати різні за маштабністю кадри. Використовуючи HDSLR камеру, можна використовувати об'єктиви з максимальним числом діафрагми, що дозволяє за допомогою малої глибини різкості виділити предмет або об'єкт відеозйомки.

Двокамерна весільна відеозйомка

Для підвищення якості весільної відеозйомки, звичайно ж, краще вибрати двокамерну відеозйомку. Двокамерна весільна відеозйомка дає можливість зняти кадри різної крупності і з різних ракурсів. Також, наявність другого відеооператора дає можливість знімати гостей, в той час як інший відеооператор знімає молодят, а при монтажі все це об'єднується і виходить об'ємне кіно, де не буде упущено жодної деталі.

Як вже було сказано раніше, процес весільної відеозйомки можна розділити на два основних аспекти - репортажна та постановочна відеозйомка. Так як більшість кадрів на прогулянці знімається постановочно, двокамерна весільна відеозйомка дозволить заощадити час і отримати максимальний результат при мінімальних зусиллях. Наприклад, коли на весіллі працює один відеооператор, він просто може попросити жениха і наречену повторити одне і теж дія кілька разів, щоб відзняти достатню кількість необхідного відеоматеріалу з різних ракурсів, відзняти якісь деталі. Проте варто врахувати, що це займе більше часу і сил нареченого і нареченої.


Так що якщо ви не плануєте прогулянку на кілька годин, зняти високоякісний весільний фільм і відеокліп дозволить саме двокамерна відеозйомка. Крім того, двокамерна весільна відеозйомка додасть весільному фільму більше художності і краси за рахунок паралельної відеозйомки. Також при весільної відеозйомки двома камерами ви будете застраховані від зіпсованих кадрів і втрати матеріалу.Секрети успішної весільної відеозйомки

Щоб вас порадував результат весільної відеозйомки, буде потрібно не тільки професіоналізм оператора, але і ваша участь. Що потрібно для успішної весільної відеозйомки від молодят? У першу чергу - природність. Будьте собою, забудьте, що вас знімають, не соромтеся рухатися, розмовляти, сміятися. Але головний секрет успіху весільної відеозйомки - це ваш відмінний і радісний настрій. Якщо ви будете посміхатися один одному і ваші очі будуть світитися від щастя, то весільна відеозйомка вийде по-справжньому красивою.

Повернутися